Kına Gecesi Organizasyonu

Kına Gecesi Organizasyonu

Tamamen size özel bir kına gecesi organizasyonu ve bekarlığa veda partisi için en iyi fiyatlarla kına ekibimiz tüm İstanbul’da sizlerle. Kendinize ait bir evde, bahçede ya da bir mekanda yapmak isteyin, hiç fark etmez. Butik Organizasyon kalitesi ve deneyimi İstanbul’un tüm ilçelerinde sizlerin yanında. Birbirinden güzel eğlenceler, renkli süslemeler, müzikler şarkıcılar, nedime ekipleri, ekipman temini vs. Hayalinizdeki geceyi size yaşatmak için buradayız.

Kına gecesi ülkemizdeki bölgeye, sosyo-ekonomik duruma ve bazen de çiftlerin isteklerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Hangisi olursa olsun genellikle söz organizasyonu sonrasında düğünden hemen önce yapılmaktadır. Eski adetlere göre yapılan eğlenceler sadece kadınlara yönelik düzenleniyor olsa da günümüzde kadın-erkek karışık organizasyonlar son derece revaçtadır. Bazı bölgelerimiz de nişan organizasyonu ile birlikte de yapılmaktadır.

Eski adetlerimizden olan kına gecesi içinde hem duygusal bir hüzün hem de düğün öncesinde yorulan çiftlerin ve ailelerin stres atmak amacı ile düzenlenmektedir. Kına geceleri içerisinde çiftlerin isteklerine göre birbirinden farklı unsurları barındırabilir. Dans gösterilerinden müzikli eğlencelere, semazen gruplarından ilahilere kadar geniş bir etkinlik çeşitliliğine sahip olan bu organizasyon temel olarak kına yakılması üzerine kurulmuştur. Zaten ismi de buradan gelmektedir. Tıpkı kır düğünü organizasyonu gibi.

Kına Gecesi

Kına Gecesi

Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Şüphesiz kına gecesi organizasyonunun merkezinde “kına yakma” merasimi yer almaktadır. Çoğu zaman efkarlı türküler eşliğinde gelinin eline kına yakma ile başlayan gece çeşitli eğlencelerle devam eder.

Elbette bir kına gecesi organizasyonu planı yapılırken birçok detay önceden düşünülmeli. Bunların ilki de tarih olmaktadır. Bir diğer temel konu da mekan seçimidir. Tarih tüm hazırlıkların hangi zaman zarfında yapılacağını belirlerken mekan da nasıl bir kına gecesi düzenleneceğini belirler. Bu aşamada işini bilen ve deneyimli bir organizasyon şirketi ile çalışmanız size büyük kolaylık sağlayacaktır. Neredeyse her detayla sizin yerinize ilgilenen organizasyon firması sadece eğlencenize odaklanmanızı sağlar.

Kına Eğlencesi

Kına eğlencesi söz konusu olduğunda yine birbirinden farklı seçenekler bizleri karşılamaktadır. Gelinin ailesine ve evine ettiği hüzünlü vedayı yansıtabileceği gibi bir çeşit kutlama olan bekarlığa veda organizasyonu olarak da düzenlenebilir. Bazen de hepsini içinde barındıran hem duygusal hem de eğlenceli bir geceye dönüşebilmektedir. Ülkemizde en çok görülen klasik kına gecesi eğlenceleri standart bir hal almış olabilmektedir.

Genellikle gelin ve arkadaşlarının merkezinde olduğu, kadınların yer aldığı, türküler ve kına yakma merasiminin olduğu etkinlik en klasik bilinen organizasyondur. Kına gecesinde önce elinde kına tepsileri bulunan kızlar salona (Kınanın düzenlendiği farklı bir yerde olabilir) eski türküler eşliğinde girer. Gelin oturup yüzü kapalı bir şekilde beklerken etrafında yapılan hareketlerle hazırlık safhası tamamlanır. Sonrasında ise kına yakma işlemi gerçekleştirilir. Eğlenceler ise biraz bu aşamadan sonra başlar. Akıtılan gözyaşları ve hüzünlü türküler yerini coşkulu danslara bırakabilmektedir. Bu noktada islami düğün organizasyonu tercihinde bulunan aileler daha muhafazakar seçeneklere yönelirken farklı çiftler de değişik eğlenceler planlayabilmektedir.

İstanbul Kına Gecesi Organizasyonu

İstanbul Kına Gecesi Organizasyonu

Kına Gecesi Malzemeleri

Kına gecesi için gerekli malzemeleri belirlerken şüphesiz en önemli nokta mekandır. Organizasyonun yapılacağı mekan tüm malzeme seçimini etkilemektedir. Çiftler ve aileler bu noktada deneyimsiz oldukları için bizim gibi bir organizasyon firması ile anlaşmaları çok daha hesaplı ve kaliteli bir kına gecesi geçirmelerini sağlamaktadır. Peki başlıca kına gecesi malzemeleri nelerdir;

• Mekan süslemesi
• Gelin yolu süslemesi
• Masa sandalye süslemesi
• Kına tahtı
• Cibinlik
• Yiyecek içecek ikramları
• Dans grubu
• İlahi grubu
• Semazen grubu

Kına Gecesi Organizasyonu Nerelerde Yapılır?

Geleneksel eğlenceler hala köy yerlerinde baba evinde yapılıyor olsa da modern hayat ile birlikte kına gecesi organizasyonları da değişiklik gösterdi. Hele ki günümüzde büyük şehirlerdeki seçeneklerin çeşitliliği ve fazlalığı düşünülünce aklınıza gelebilecek birden fazla etkinlik hazırlanabilmektedir.

Salonlardan açık hava partilerine, havuz başı eğlencelerinden konserlere… Hem bütçe hem de isteklere göre çok fazla kına gecesi organizasyonu seçeneğiniz bulunmaktadır.

Bu noktada her birinin artısı olduğu kadar eksisi de olduğunu unutmayın. Açık havada yapılacak bir kına gecesinin vereceği rahatlığı salonlarda bulamayacağınız gibi havuz başı organizasyonlarının şıklığını da elbette bahçede bulabilmemiz zor olacaktır. Tercihiniz hangisi olursa olsun Butik Organizasyon olarak sizlere gerekli tüm desteği düğün organizasyonu noktasında da sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları

Kına Gecesi Organizasyon Fiyatları

Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Sizlere her zaman en kaliteli hizmeti en uygun fiyata sunmaya çalışan Butik Organizasyon olarak kına gecesi organizasyonu fiyatları noktasında da mümkün olan en hesaplı şekilde sizlere yardımcı olmaktayız. Tabi bu maliyetleri asıl oluşturan da düğün organizasyon malzemeleri. Çok iyi bilmekteyiz ki düğün süreci boyunca fazlası ile maddi külfet altına giren çiftlerimiz en azından bu gece de biraz rahat bir şekilde eğlenmek istemektedir. Mevcut durumdan dolayı yükselen hizmet ve malzeme fiyatlarına rağmen sizler için iyileştirilmiş ücret politikasını benimsemekteyiz. Hem içinize sinen hem de cebinizi yormayacak çözümler sunmaktayız.

Kına gecesi organizasyon fiyatlarını belirleyecek olan başlıca masraf kalemlerini şu şekilde aktarabiliriz;

• Kına paketinin içeriği
• Kına ekibinin sayısı
• Mekan seçimi
• Kına tahtı
• Kına kaftanı
• Bindallı
• Nedime sayısı
• Bayan Dj talebi
• Dans ekibi
• İlahi ekibi
• Semazen ekibi

Ek olarak istenecek talepler de ne yazık ki maliyetleri arttırmak durumda olacaktır. Butik Organizasyon ekibi olarak sizlere mümkün olan en kaliteli hizmeti en iyi fiyata sunmaya çalıştığımızdan emin olabilirsiniz. Kına gecesi organizasyonu talepleriniz için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ve fikir alabilirsiniz.